PUMI (domiešavač s pumpou)

verzia pre tlačposlať e-mailom
PUMI® -Čerpadlá betónu s domiešavačom - originál bude vždy od firmy PUTZMEISTER

PUMI® –„pumpa a mixér v jednom“ patria do strojového parku každej spoločnosti zaoberajúcou sa výrobou a prepravou betónu. PUMI Vám pokryje menšie práce, obyčajne do 20 m3 betónu, lacnejšie, rýchlejšie a elegantnejšie. Je zvlášť vhodný tam, kde je veľké čerpadlo neekonomické a tam, kde treba prekonávať väčšie dopravné vzdialenosti. Použitím PUMI znižujete náklady na dopravu betónu minimálne o 1 jazdu autodomiešavačom. Táto úspora vzniká tým, že PUMI si až 4,5 m3 čerstvého betónu dovezie sám.

Pri betonážach nad 4 m3 betónu obsluha PUMI prednostne prečerpá betón z pristaveného autodomiešavača a počas čakania na ďalší autodomiešavač, ktorý mešká napr. z dôvodu nepriaznivej dopravnej situácie na trase, vyčerpá betón zo svojej nádrže.

S týmto článkom súvisia aj nasledujúce články:
Doprava a čerpanie betónu
 

Aktuality

01.03.2018
Druhé recyklačné zariadenie
V priebehu r.2017 sme doplnili technológiu o druhé, identické, recyklačné zariadenie od spol.ELTEMIX Ostrava. Dve recyklačné zariadenia dokážu rýchlejšie spracovať zostatkový betón zo stavieb a urýchľujú umytie domiešavačov po ukončení práce.
01.03.2018
Domiešavač MAN
Náš vozový park doplní (03/2018) ďalší domiešavač popredného výrobcu stavebných vozidiel MAN 8x4 s osvedčenou nadstavbou STETTER s objemom 8m³.
01.03.2018
Nový PUMI28 v ponuke
Pre skvalitnenie služieb doplní náš vozový park v apríly 2018 nový domiešavač s pumpou PUMI28 od popredného nemeckého výrobcu PUTZMEISTER na podvozku MERCEDES Arocs. PUMI28, s dosahom 28m, je pumpa novej generácie so štvorramenným výložníkom, ktorý zlepšuje dosah na stavbách.